aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)
Spánek je k životu nutný
Spánek je pro člověka stejně důležitý jako vzduch, potrava nebo tekutiny. Nedostatek spánku dokonce přivodí smrt dříve než hladovění a odpírání spánku patřilo například ve starověké Číně ale i věznicích minulého režimu k těm nejkrutějším trestům. Když si tedy na svůj zdavý spánek náležitě dbáme a dopřáváme si k němu to nejlepší, nejedná se o žádný luxus. Zdravé spaní se nám vrátí v podobě lepší nálady, zlepšené koncentrace a vůbec zvýšené kvalitě našeho života.

Tělo odpočívá, ale mozek stále pracuje ...
Během spánku odpočívají nejen svaly a vnitřní orgány, jejichž funkce se zpomaluje, ale spánek je zejména důležitý pro mozek, který ovšem zůstává stejně aktivní jako v bdělém stavu. Spánek má několik různých fází, během kterých se obnovují všechny chemické látky, které jsou pro správnou činnost mozku nezbytné a v neposlední řadě se třídí a zpracovávají všechny nové informace, vjemy a vzpomínky, kterých jsme v bdělém stavu nabyli. Ovšem role spánku v této oblasti ještě není zcela objasněna a názory se různí. Dále se během spánku v dětství uvolňuje růstový hormon a bílkoviny pomáhající regeneraci svalů a ostatních buněk.
Jisté však je, že už po jedné probdělé noci u většiny jedinců výrazně klesá schopnost řešit úkoly, soustředění, pozornost, zhoršuje se paměť, učení, ale i nálada.Velmi podstatně klesá i obranyschopnost organismu a zvyšuje se náchylnost k vysokému krevnímu tlaku, cukrovce a dalším  adalším chorobám ..
23.04.2008 14:12:41
janbuka
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one