aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

Možná si neuvědomujete

že čas je příčinou vašeho utrpení a problémů. Myslíte si, že je způsobují nepříznivé situace ve vašem životě, a z tohoto konvenčního hlediska máte pravdu. Dokud však nevyřešíte základní problém - tendenci vaší mysli ulpívat na minulosti a budoucnosti a odmítat přítomnost -, vaše problémy se budou opakovat. I kdybyste se nějakým zázrakem zbavili všech problémů a zdánlivých příčin utrpení, ale nezačali žít vědomě v přítomném okamžiku, brzy byste zjistili, že máte podobné problémy, které vás pronásledují jako váš vlastní stín. V podstatě však máte jen jediný problém: mysl zatíženou časem.
Možná si říkáte, že nemůžete nikdy dosáhnout bodu, kdy budete zcela bez problémů ...
Máte pravdu. Takového bodu nikdy nemůžete dosáhnout, neboť v něm už vlastně jste. Spásu nenajdete v čase. Nemůžete být svobodní někdy v budoucnosti. Svobodní můžete být pouze v přítomném okamžiku.
Problémy mají svá zdánlivě složitá řešení

Problémy mají svá zdánlivě složitá řešení

Na listu archu jsou znázorněna řešení grafických úloh

Děláte si zbytečné starosti?

Přemýšlíte o tom, co by se „mohlo stát"? Jestliže ano, pak se ztotožňujete se svou myslí, která neustále předjímá budoucnost a vyvolává zbytečné obavy. Taková situace je neřešitelná, protože neexistuje. Je pouhou fikcí. S tímto šílenstvím, které vám oslabuje zdraví, můžete skoncovat, když začnete žít v přítomném okamžiku. Uvědomujte si rytmus svého dýchání. Sledujte proudění svého dechu. Vnímejte své vnitřní energetické pole. Všechno, co musíte řešit ve skutečném životě, existuje v tomto okamžiku. Ptejte se sami sebe, jaký „problém" máte teď, nikoli příští rok, zítra nebo za pět minut. Co je vlastně špatné v tomto okamžiku? Přítomný okamžik totiž vždycky zvládnete, nelze však zvládnout budoucnost - a ani to není nakonec nutné. Řešení a sílu najdete, až to budete potřebovat, ne dříve a ne později.
Dysfunkční (chorá) mysl - zdroj problémů

Dysfunkční (chorá) mysl - zdroj problémů

Mladý medik sedí na nemocničním oddělení s hlavou ve svých dlaních

Proč jste ještě nenašli svůj vnitřní klid?

Patrně stále ještě hledáte řešení ve vnějším světě. Možná si říkáte, že najdete odpověď v příštím kurzu nebo v nové technice.
Poradím vám: Nehledejte klid. Nehledejte žádný duševní stav, neboť tím jen vyvoláte další vnitřní konflikt a vaší nevědomou (skrytou) rezistenci. Odpusťte sami sobě, že jste ještě nenašli svůj vnitřní klid. Jakmile přijmete tento svůj neklid, váš neklid se jednoduše promění v klid. V tom spočívá celé tajemství - vzdání se.
 - obrázek

- obrázek

Problémy jsou jen dočasným stavem vaší mysli

Většina lidí se potýká s problémy každý den. Může se jednat o starosti spojené se zajištěním základních potřeb, s čímž přímo souvisí práce a vydělávání peněz, nebo starosti s partnerskými vztahy, vztahy s rodinou a okolím, nebo problémy při komunikaci s ostatními lidmi.
Můžeme předpokládat, že téměř 100% populace by si přála prožít život bez starostí a bez problémů. Jenže ve skutečnosti tomu tak není. Zkuste se zamyslet, kolik věcí v běžném životě označujete za problematické, kolikrát jste si v posledních dnech řekli mám problém, nebo “to” je problém – tuším, že většina z nás najde mnoho situací, které škatulkujeme jako problematické.
Problémy - jen váš zaběhlý způsob myšlení

Problémy - jen váš zaběhlý způsob myšlení

Skupina zadumaných mladých mužů

Jak se tedy zbavit problémů? - metoda - Ho´oponopono

Velice jednoduše – přestaňte se svými problémy ztotožňovat. Vy sami nejste svým problémem, pouze jste se ocitli v situaci, kterou nazýváte jako problematickou. Problém je ve své podstatě myšlenkou ve vaší hlavě, která reaguje na minulost a obává se budoucnosti. Přestaňte své problémy jen neustále dokola řešit – přijměte plně situaci, která ve vašem životě nastala. To neznamená být neaktivní, nesnažit se danou situaci vyřešit – právě naopak – snažte se z ní dostat co nejvíce toho půjde.
Buďte tím prvním, kdo začne jinak - vědomě - myslet

Buďte tím prvním, kdo začne jinak - vědomě - myslet

Albert Einstein

Albert Einstein

 

Definice šílenství

je dělat něco stále stejným způsobem, pořád dokola a očekávat přitom naprosto odlišné výsledky
Albert Einstein
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one