aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

Dnešní den je tím nejlepším dnem mého života

Nic jiného - než tento okamžik - stejně nemám ...

Tento film (The Secret) končí těmito slovy:
"Věřím, že jste skvělý a úžasní. Bez ohledu na to, co se ve vašem životě stalo, bez ohledu na to, jak si myslíte, že jste mladí nebo staří, v momentu, kdy začnete správně myslet, to něco uvnitř vás, vaše vnitřní síla, která je větší, než síla celého světa, se začne projevovat, změní váš život, nakrmí vás, obleče vás, bude vás vést, chránit, udávat směr, bude pomáhat vaší samotné existenci, pokud jí to dovolíte...
A to vím naprosto jistě... Mějte se skvěle... "
A ještě něco:
"Netlačte na to, hrajte si s tím.
Není nic, co by jste museli dělat, je jen to,
co chcete dělat vy sami - právě teď ... "
Rev. Dr. Michael Beckwith D.D

Co je pro naši budoucnost nejdůležitější?

Je to ovládnutí vlastní mysli a tím hmoty. Pokud se chcete „zhmotňovat“ v nějakých tělesných formách, je rozhodně lepší, když si tyto formy budete tvořit pokaždé vědomě a sami… K tomu, abyste se stali „nesmrtelnými“ bohatě stačí, když začnete myslet. Zatím se myslet bojíte. Hrajete si na neschopné, kteří nic neumí pochopit.
Vy ale nejste vůbec žádní hlupáčci, jste naopak velice vychytralí… Dokonalou autohypnózou sami sebe dokážete přesvědčit, že jakoby „nemáte na to“, abyste sami se sebou něco dělali… Abyste sami sebe nějakým pozitivním způsobem změnili… Vaše skutečné vnitřní osobnosti mohou během zlomku sekundy zastavit kteroukoliv chorobu, včetně „přirozeného“ stárnutí, která probíhá ve vašem těle. Mysl je zcela nadřazena hmotě. Vy to víte, jenom na to zrovna nyní nechcete myslet… A proto trpíte a svádíte neustále vinu na jiné… Na svět, na biologii, na tělo, na své okolí, nezdravé geny nebo dokonce na vesmír a zlé mimozemšťany… Všichni jsou jen poslíčkové vaší vlastní vůle… Kdybyste chtěli, vyléčíte sebe sama tělesně i psychicky ze všech neduhů během nezměřitelného okamžiku…
Stačí formulovat ve své mysli zcela jasný záměr a dovolit sobě samému v něj stoprocentně, bez vytáček a veškerých výhrad uvěřit… Prožíváte vždycky jen to, co ve své mysli prožívat toužíte. Jste podvědomí masochisté. Jste příliš mocní. Proto si můžete hrát na chudáky… Nejrafinovanější je vaše hra „na hloupé“. Předstíráte si navzájem, že jste úplně tupí – a přitom jste všichni ve svém nitru, pod lidskou slupkou – géniové… Géniové, kteří umí naprosto všechno a všechno velice dobře chápou… Každý z vás je hudební virtuoz, schopný zkomponovat bilionkrát dokonalejší díla, než jsou nějaká ubohoučká Beethovenova, Mozartova nebo jiná lidská dočasná „díla“. Každý z vás chápe teorii relativity i teorii sjednoceného pole – a to mnohem lépe než Einstein. Každý z vás je geniální inženýr, schopný během pár hodin posunout veškerou lidskou techniku milióny let dopředu. Každý z vás je dokonalý lékař s absolutními znalostmi o lidském těle, každý z vás je ten nejmocnější mág ve vesmíru a ten nejpokročilejší jogín… Ale z nějakého důvodu, který znáte jen vy sami, si úporně a s obdivuhodnou vytrvalostí hrajete na choré ...
Radostný prožitek - vědomá přítomnost tohoto okamžiku ...

Radostný prožitek - vědomá přítomnost tohoto okamžiku ...

Žena projevující nespoutanou radost nad hustě padajícím listím

Snažte se přistihnout sami sebe,

když si stěžujete na životní situaci, ve které se nacházíte. Stěžování je vždycky projevem toho, že nepřijímáte to, co je. Odmítání je nabito negativní energií. Když si na něco stěžujete, děláte ze sebe jen oběť.
Proto nežádoucí situaci buď změňte, nebo přijměte. Nebo odejděte. Všechno ostatní je dobrovolné šílenství. Normální nevědomí je vždycky spojeno s odmítáním přítomného okamžiku. Bráníte se tomu, kde jste? Někteří lidé stále chtějí být někde jinde. Nikdy nejsou spokojeni s tím, kde jsou. Pozorujte sami sebe a uvidíte, zda je to váš případ. Ať jste kdekoli, buďte tam úplně.
Připadá-li vám přítomná situace nesnesitelná, máte tři možnosti: odejít, změnit situaci nebo ji přijmout. Chcete-li být zodpovědní za svůj život, musíte si vybrat jednu z těchto možností - a musíte si vybrat teď. Pak přijměte důsledky. Nehledejte si už žádné výmluvy.
 

Definice bludu

je podle Wikipedie následující: blud - je nepravdivé přesvědčení založené na nesprávném odvození závěru ze zevní reality. Asi nám všem už dochází, že takový blud dokáže hezky překroutit naše vnímání reality.
Pojďme se tedy na bludy teď společně podívat. Slibuji vám, že vaše bludy časem nejen odhalíte, ale tím, že si je plně uvědomíte a přestanete se s nimi ztotožňovat je také postupně rozpustíte. To, co vás potom čeká je radostný a " pohodový život ".
Ne, nebojte se, nechci vás zbavit něčeho, co je opravdové a skutečné.
Nyní vám pro názornost odhalím portrét člověka, který se v životě již neřídí "bludy".
Rozpustit své "osobní" bludy se vám podaří podle mého názoru jen tehdy, pokud si je nejdříve plně uvědomíte, přestanete jim okamžitě věnovat svou pozornost a nebudete se s nimi nadále ztotožňovat.

Afirmace na každý den

Luise L. Hay

 
Malý tip - Pozitivní myšlenky - Louise L. Hay

Malý tip - Pozitivní myšlenky - Louise L. Hay

Seber odvahu a řekni si o to, co chceš. Druzí mají právo odpovědět ti ano, nebo ne. Don M. Ruiz
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one