aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

Zen - realita - umění - přítomný okamžik


ZEN  DNA (Woodrow Williams)
Lidské vědomí - ilustrace

Lidské vědomí - ilustrace

Naše vnímání světa

je vždy pouze odrazem stavu našeho vědomí. Nejsme od něho odděleni a navíc žádný opravdu objektivní svět ani neexistuje. Svět, který obýváte, je v každém okamžiku vytvářen právě vaším přítomným vědomím.

E. Tolle
Objektivní svět je jakýmsi zrcadlem našeho podvědomí

Objektivní svět je jakýmsi zrcadlem našeho podvědomí

Abstraktní obrázek stromu se svými kořeny jako obrazem své koruny

Snažme se tedy nově poznávat

aniž bychom byli přitom neustále ovlivňováni a svazováni našimi starými zkušenostmi a závislostmi ... Pak budeme naplno manifestovat skutečnou znalost reality a naše těla budou tuto realitu prožívat zcela jiným způsobem, s docela novým vědomím, přesahujícím i ty naše dosud nejfantastičtější sny ...
Vědomí - nekonečný zdroj nepoznaného

Vědomí - nekonečný zdroj nepoznaného

Hlava - ilustrace mnoha vrstev vyzařujícího vědomí
Postava muže - polostín

Postava muže - polostín

Světlo nikdy nebojuje

V okamžiku, kdy vnímáte, že se blíží jakékoliv ovládání nebo jste již v první fázi ovládnutí, uvědomte si, že světlo nebojuje. Světlo je. Použijte tento princip, toto kouzlo. Nebojujte s ničím a s nikým, ani sami se sebou. Boj je boj a jeho výsledkem je opět boj. Prostě „jen“ buďte.
Pokud svůj odmítavý postoj říkáte nahlas nebo se s tím jen ztotožňujete uvnitř, říkáte si v duchu, že s něčím bojujete, jste předem odsouzeni k nezdaru. To je to peklo na zemi. Využíváte moci přítomnosti, ale proti sobě. Jak? Pokud řeknete např.: „Bojuji s kouřením, chci přestat kouřit“, nebo řeknete: „Přemýšlím o tom, jak to udělat, stále to řeším.“ Tak jste vyslovili zaklínadla nezdaru. Používáte přítomnost (např. přítomný čas) k popisu děje. To znamená ději přesně tak, jak ho popisujete, dáváte moc přítomnosti, tedy schopnost se realizovat, ovlivnit realitu. Pokud řeknete, že s něčím bojujete – to je to – bojujete. Jaký může být výsledek tohoto výroku? To, že vyhrajete? To, že prohrajete? Ani jedno!
Efekt bojování v přítomnosti je jen bojování. Ani vítězství, ani prohra. Prostě bojování. To je to peklo. To, že něco řešíte bez nároku na vyřešení! Protože zaklínáte mocí slova znásobenou mocí přítomnosti děj (realitu) do nekonečné smyčky, cyklu, že „se děje“. Bez nároku na to, že se někdy „do-děje“, skončí. Protože výrok končí v přítomnosti. Jistě, s příslibem budoucnosti, ale ta neexistuje. Existuje pouze přítomnost, a pokud si v ní takto uzamknete děj kletbou, není možné to zvrátit. To je začarovaný kruh.

Z knihy Transformace vědomí
Světlo prostě je

Světlo prostě je

Vesmírný obraz polostínu Země a světelného paprsku
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one