aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)
Kokosový olej - obrázek

Kokosový olej - obrázek

Domorodci z Tichomoří

již pradávno zjistili, že prostředkem, který pokožce dopřeje vše, je kokosový olej. Nejlépe se v kosmetice osvědčilo využívat extra panenský kokosový olej, který se získává z dužiny čerstvě sklizených ořechů, má příjemnou vůni, výživné hodnoty a široké použití. Extra panenský kokosový olej, jeden z nejbezpečnějších a také nejefektivnějších hydratačních přírodních produktů. Pokožka jej obvykle dobře snáší a velice snadno beze zbytku absorbuje. Při používání kokosového oleje nebo přípravků na jeho bázi se není třeba bát mastného efektu. a přesto má olej neuvěřitelně hluboké hydratační vlastnosti. Hydratuje přesně v místech, kde je toho zapotřebí a navíc pokožce dodává potřebné živiny. Za studena lisovaný kokosový olej má navíc vysoký obsah přírodních látek - antioxydantů, které jako vitamíny A, C a E zabraňují rychlému stárnutí pokožky a mají hojivý efekt .Extra panenský kokosový olej nepřináší pleti jen okamžitou úlevu, ale při pravidelném používání pleť hojí a obnovuje.
Kokosová palma rodí vždy až po 7 letech růstu

Kokosová palma rodí vždy až po 7 letech růstu

Využití kokosové palmy

Lidé jsou schopni zpracovat kompletně celou rostlinu. Listy se užívají na pletení košíků či k výrobě suvenýrů, dřevo na nábytek a skořápky opět k dekorativním účelům. Dužina se samozřejmě konzumuje. Tekutina, která se nachází uvnitř ořechu se nazývá kokosová voda, nejedná se tedy o kokosové mléko. Obsahuje velké množství draslíku, vitamínu C a kromě vitamínu B6 a B12 i všechna ostatní "béčka". Kokos sám o sobě nám může poskytnout nezanedbatelnou dávku vápníku, nasycených tuků a vlákniny. Pokud tedy náhodou ztroskotáte na ostrově, kokosové ořechy vás, dá se říci, dokáží udržet při životě. Navíc dužina mladých kokosových plodů je měkká a velmi chutná. Ne nadarmo je v sanskrtu kokosová palma nazývána stromem, který dokáže poskytnout veškeré potřeby k životu. V malajštině se jí říká: Strom tisíce využití. Na Filipínách jí jednoduše říkají: Strom života.
Kokosová palma múže dosáhnout výšky až 30m

Kokosová palma múže dosáhnout výšky až 30m

Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one