aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

Ponořte se do relaxačně - meditačních tónů

 
     Pomocí tohoto meditačního a relaxačního prográmku si můžete vybrat z 30 velmi pěkných a pohodových hudebních souborů (výběr přes ikonku noty), které se spustí na vámi přesně  stanovenou dobu (ikona Duration, nebo myší přímo nastavte levé odpočítávací hodiny). Stiskem ikonky Begin se uvede Timer do provozu.
Na konci skladby zazní  gong, který vám  dá jemně najevo, že doba vaší meditace  je již u konce... 
Příjemný relax či meditaci
Dopřejte si pravidelně klidné meditační prostředí

Dopřejte si pravidelně klidné meditační prostředí

Nahá žena sedící na okraji vany - všude hoří svíčky

Zaposlouchejte se do zvuků prastarých manter

Nechte se unést zvukem prastarých manter doprovázeným pohodovými obrázky z celého světa

Meditace na dech..

Tato metoda je přístupná všem, kdo si přejí meditovat.
Pro meditaci si zvolíme klidné místo, sedíme v pohodlné vzpřímené pozici s očima částečně zavřenýma a obracíme naši pozornost k dechu. Dýcháme přirozeně, nejlépe skrze nosní dírky, bez toho abychom kontrolovali dech a snažíme si být vědomi pocitu dechu, jak vstupuje a vystupuje z nosních dírek. Tento pocit je předmětem Měli bychom se pokusit soustředit se na tento prožitek s vyloučením všeho ostatního. Pokud se nám to daří, můžeme si také představit že při nádechu vdechujeme bílé světlo, které nás postupně naplňuje a při výdechu vydechujeme všechny naše negativní myšlenky, únavu, stres a nemoci. Měli bychom se cítit uvolněně a pokusit se setrvat v tomto míruplném stavu mysli, jak nejdéle je to jen možné. Tato jednoduchá má při pravidelném provádění velmi zklidňující účinky na naše tělo i mysl.
Jedna z mnoha bran do přítomnosti - meditace

Jedna z mnoha bran do přítomnosti - meditace

Náhá žena sedící v meditační pozici - lososového květu

Meditace a neviditelné Bytí

Soustředíte-li se hluboko do vnitřního těla, můžete dosáhnout jistého bodu, jisté singularity, kde se svět rozpouští v neviditelné Bytí a neviditelné Bytí se mění v energetický proud čchi, který se stává světem. Tohle je bod narození a smrti. Je-li vaše vědomí soustředěno ven, vzniká mysl a svět. Je-li soustředěno dovnitř, uvědomí si svůj Zdroj a vrací se do sféry neviditelného Bytí. Když se vaše vědomí opět vrátí do viditelného světa, znovu přijmete svou totožnost, které jste se dočasně vzdali. Máte jméno, minulost a budoucnost. Ale v jednom ohledu jste se změnili: ve svém nitru jste zahlédli realitu, která není ,,z tohoto světa", ačkoli od něj není oddělena, stejně jako není oddělena od vás.
Brány do neviditelného  Bytí - ilustrace

Brány do neviditelného Bytí - ilustrace

Abstraktní obrázek

Mladý zenový mnich se svého mistra chytrácky vyptává:

"Mistře, není to tak, že člověk musí nejprve bloudit, má-li najít cíl, k němuž směřuje?"
Mistr odvětil: "Od té doby co nemám žádný cíl, už nebloudím!"
Absence chtění, hledání, ...  to je život v přítomnosti

Absence chtění, hledání, ... to je život v přítomnosti

Opar nad lesní mýtinou
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one