aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

CO MOŽNÁ O VODĚ NEVÍTE

Naší planetu pokrývá více jak 70% vody. Z toho tvoří 98% slaná a jen 2% je sladká, pitná voda. Zajímavou paralelou k naší planetě je právě fakt, že i naše těla obsahují okolo 70% vody. A právě voda a kyslík jsou základem každého života ...
A protože osobně velmi rád světu ukazuji nové a hluboké pravdy, rozhodl jsem se zde prezentovat i malý výběr z rozhovoru jednoho světového odborníka na vodu a její procesy v lidském těle.
Je jím Dr. Batmanghelidj autor knihy Voda pro zdraví, léčbu, život ... (Foto je link na jeho stránky) .
Jednoho dne, již před mnoha lety, začíná své vyprávění Dr. B., jsem musel podat muži, který trpěl bolestmi břicha způsobenými jeho nemocí, dvě sklenice vody, protože jsem v tu chvíli neměl žádné jiné léky, které bych mu mohl dát. Trpěl nesnesitelnou bolestí, a voda mu tehdy poskytla okamžitou zázračnou úlevu. Ulevila mu – do tří minut se jeho bolest zmenšila, a do osmi minut zmizela úplně. Zatímco před osmi minutami byl v křečích a nemohl ani chodit, úplně se z tohoto stavu vzpamatoval. Začal se usmívat od ucha k uchu a velmi šťastný se mě zeptal, co má dělat, když se bolest vrátí? Řekl jsem, „No, pijte více vody.“
To mě probudilo, protože na lékařské fakultě jsem nikdy neslyšel, že by voda mohla léčit bolest. A tak jsem měl příležitost vyzkoušet vodu jako lék v následujících více než 3.000 podobných případů. A pokaždé se ukázalo, že je voda účinným lékem.
Po mém návratu do Ameriky na University of Pennsylvania jsem se věnoval dalšímu výzkumu tohoto fenoménu. Tak jsem začal zkoumat úlohu histaminu v organismu a tam byla odpověď – histamin je nervový mediátor odpovědný za regulaci vody a řízení sucha v těle. Když se to projevuje bolestí, ve skutečnosti to naznačuje dehydrataci. V závislosti na tom, kde se dehydratace usadila, cítíte v tom místě bolest. Takže tělo dává dehydrataci najevo prostým signálem - bolestí. Došlo mi, že bolest je známkou nedostatku vody v těle a nedostatek vody ve skutečnosti stojí za většinou zdravotních problémů. Antidepresiva jsou antihistaminika, léky proti bolesti jsou antihistaminika, ostatní léky jsou přímo i nepřímo také antihistaminika.
Mimo jiné se mi podařilo prokázat, že i AIDS je metabolický problém, kdy tělo začne pojídat své vlastní tkáně, protože mu v přírodních látkách, které dostává prostřednictvím jídla či nápojů, chybí některé prvky. Osoba, která dostane AIDS, má nedostatek celkem velkého počtu stavebních kamenů – aminokyselin. Má nedostatek tyrosinu, methioninu, cysteinu, histidinu, a zároveň spousty jiných látek má nadbytek.I zde tedy vidíme, že existence celého farmaceutického průmyslu je založena na předkládání nepravdivých vědeckých závěrů. Dalším klamným závěrem je otázka cholesterolu.
Cholesterol je jedním z nejdůležitějších prvků pro přežití lidského těla. Když začne tělo produkovat více cholesterolu, má k tomu nepochybně svůj důvod. Tímto důvodem rozhodně není blokovat srdeční tepny. Takže problémem není lepivost cholesterolu, jak farmaceutický průmysl lidem vštěpuje – cholesterol je lepkavý, snižte jeho hladinu, jinak budete mít zablokované tepny, což je všechno nesmysl. Cholesterol ve skutečnosti zachraňuje lidské životy, protože funguje jako obvaz, vodotěsný obvaz, který si tělo samo vyprojektovalo. Cholesterol zakrývá a opravuje v tepnách a kapilárách různé trhliny a oděrky, způsobené např. přechodně koncentrovanou a kyselou krví. Cholesterol a jeho léčba je pro farmaceuty obrovský, miliardový průmysl… Na druho stranu tyto statiny, léky snižující hladinu cholesterolu, ve skutečnosti způsobují amnézii. Jinými slovy, mozek zcela ztratí představu o tom, co se v těle děje. Když tělo zvýší hladinu produkce cholesterolu, dělá to vždy jen v rámci nouzové situace. V normálním stavu má cholesterol v těle vytvořit buněčné membrány, mozkové buňky, izolace nervů a samozřejmě hormony a vitamin D. Takže to jsou základní součásti, které cholesterol v těle vytváří. Nikdy bychom neměli zasahovat do cholesterolu, aniž bychom věděli, proč začalo tělo zvyšovat jeho hladinu.
Ale zpět k vodě. – spousta lidí si myslí, že se hydratují, když konzumují nealkoholické nápoje, mléko nebo všechny ty ostatní nápoje… Ale nic nenahrazuje vodu – vůbec nic. Žádný nápoj – žádná káva, žádný čaj, žádné alkoholické nápoje. Dokonce ani ovocné šťávy. Každý druh tekutiny má svůj vlastní program. Vaše tělo je zvyklé na tekutinu, která žádný program nemá, protože tělo závisí na svobodě této tekutiny, vody, protože v těle jsou dva druhy vody. Je zde již používaná a zaměstnaná voda, která není vhodná pro nové funkce. Tělo potřebuje vodu novou, či volnou, k tomu, aby mohlo nové funkce vykonávat. Když dáte tělu nápoje obsahující cukr nebo kofein, tyto dvě látky mají v těle svůj vlastní chemický program. Maří tedy účel potřeby čisté vody.
A co alkohol? Alkohol vlastně zastavuje nouzové systémy přívodu vody do důležitých buněk, jako jsou například buňky mozkové. V procesu reverzní osmózy vaše tělo filtruje a vstřikuje vodu do buněk, tomu říkám reverzní osmóza. A k tomu musí zvýšit krevní tlak, aby mohlo překonat osmotický tah vody ven z buněk, a opětovně vstříknou vodu do buněk. To je také důvod, proč se u nás při dehydrataci objevuje vysoký krevní tlak. A tento proces reverzní osmózy je zastaven alkoholem. Alkohol zastavuje filtrační systém.
Lidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků – jinými slovy, mozek vnímá dehydrataci či únavu průběžně, během dne, nebo hned ráno, když chcete vstát z postele a jste unavení - to je vždy známka dehydratace. Ale také hněv, rychlá reakce, deprese, to všechno jsou známky dehydratace. Voda je nejcennější komoditou uvnitř těla, a pokud se do něj nedostává dostatečné množství a více vody mizí, tak je to pro tělo špatná situace. Nastartuje se program řízení sucha a pak se objeví např. alergie.
Dýcháním ztrácíme denně asi litr vody. Ten potřebujeme doplnit. Když jej nedoplníme, tak tělo reaguje, svírá průdušky a ucpává díry. Tomu říkáme snížené proudění vzduchu v plicích v důsledku dehydratace a označili jsme to pojmem astma. A jak je to s pocitem žízně?
Neměli bychom čekat, až budeme mít žízeň, protože voda je hlavním zdrojem energie. Do doby, než dostanete žízeň, ztratíte energii z vody, kterou jste měli vypít dříve, než jste dostali žízeň. Takže pokud nedovolíte, aby benzínová nádrž vašeho automobilu vyschla, zachovejte se stejně i ke svému tělu ...
Průměrný člověk ve skutečnosti potřebuje čtyři litry vody denně, ale zhruba jen dva litry musíme dodat. Další dva litry dostáváme z metabolismu jídla a obsahu vody v potravinách. Potřebujeme toto množství vody k výrobě alespoň dvou litrů moči. Proto, aby se nezatěžovaly ledviny. Když pijeme dostatečné množství vody tak, že je moč bezbarvá, je to dobré znamení. Kdyby lidé pili vodu v pravidelných intervalech a přijímali dostatek soli a minerálů pro rozšíření kapilárních lůžek, i nemoc vysokého tlaku zvaná hypertenze by zcela zmizela. Především, nečekejte, až dostanete žízeň, protože to je ta chyba.. Od věku 20 let se postupně, nepozorovaně, stáváme dehydratovaní, aniž bychom o tom věděli. Ztrácíme naše vnímání žízně. Když se dostaneme do věku 70 let, můžeme být naprosto a viditelně žízniví, a přesto nerozpoznáme potřebu pít vodu, i když by byla voda položena vedle nás.
A jak poznat, že jsme správně hydratovaní? Např. kůže – je-li kůže hezká, uvolněná a hladká, pak jsme hydratovaní. Pokud bude zmuchlaná a seschlá, znamená to dehydrataci. Krabatý povrch na obličeji starších lidí je známkou dehydratace. Krůtí krček pod bradou je známkou dehydratace.
A jakou roli zde hraje čas? Čas je podstatný – když se postupně stáváme dehydratovanými, začnou se vysušené buňky transformovat.
Je tedy zřejmé, že dehydratace potlačuje imunitní systém, přímo či nepřímo, a tak dochází k většině onemocnění, včetně rakoviny.
Časté pití vody - prevence dehydratace

Časté pití vody - prevence dehydratace

Mladý chlapec pije vodu u studny
Stáří -  projev chronické dehydratace těla

Stáří - projev chronické dehydratace těla

Starší dáma v klobouku - portrét
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one