aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

Co mají společné pohoda a přítomný okamžik?

Pojďme společně prozkoumat právě tento přítomný okamžik. Nechme jen na malou chvíli utichnout naší neposednou mysl, nechme stranou všechny myšlenky, názory, veškeré představy o nás, o světě ... , pro tuto malou chvíli na ničem nezáleží, jako byste se právě ocitli tam, kde jste, nikdy předtím jste tu nebyli ... nemáte tedy žádnou minulost, budoucnost ještě nenastala, je pouze tento jediný okamžik, toto - nyní ... dopřejte si chvilku na tento neobyčejný prožitek ... Máte to...?

Jak vytvářet rovnováhu mezi prostým bytím od okamžiku k okamžiku s tím, že musíte vydělávat na živobytí a platit účty?

Ano, jinými slovy, jak vyrovnáváte nebo spojujete bytí a dělání? Protože jinak můžete zažít přítomnost, jenom když sedíte absolutně v klidu a nejste ničím rušeni. To je také dobré, aspoň ji máte tehdy. Ale to není dost. Takže, jak správně říkáte – ta otázka je velmi dobrá – jak to slaďujete s placením účtů a aktivitou v denním životě, jak můžete mít onu bdělost v denních aktivitách, a neztrácet se v dělání?

Naše ztotožnění s naší myslí - pravá příčina naší "nepohody"

Mistr Eckhart Tolle, mimo jiné autor knihy Moc přítomného okamžiku (dále jen MPO), popisuje hlavní příčinu naší životní "nepohody" těmito slovy:
"Neschopnost přestat myslit je strašné neštěstí, ale my si to neuvědomujeme, neboť tím trpíme téměř všichni, takže to vlastně považujeme za normální. Tento ustavičný duševní hluk vám znemožňuje najít onu sféru vnitřního klidu, která je neoddělitelná od Bytí. Také vytváří naše falešné já (Ego), které vrhá stín strachu a utrpení."
Eckhart Tolle
Objevte i vy -  tajemství vypnuté mysli -  vaší osobní pohodu

Objevte i vy - tajemství vypnuté mysli - vaší osobní pohodu

Pohodový pár relaxuje v široké houpací síti

Pohodový život, naše mysl a přítomnost ...

Většina z vás možná již sama na sobě vyzkoušela některé z celé řady sebepoznávacích a seberozvojových metod. Mnoho z nás hledá tak nějak sama sebe, přehodnocuje své životní priority, rozvíjí svůj duševní potenciál, hledá si tu svou životní pohodu a klid.
Pro vás všechny mám skvělou zprávu - totiž, že již pouhým vědomým pozorováním svých myšlenek - v tomto přítomném okamžiku - můžete okamžitě zažívat - pohodu a klid.
Dozvíte se mj., jak pomocí jednoduché a přirozené stravy dosáhnout dostatek životní energie. Je tak možné, že se záhy stanete nejen duševně, ale i fyzicky mnohem aktivnějšími lidmi.
Všechna životní utrpení se tak mohou stát - jen minulou zkušeností na cestě za vaší, nově nabytou, osobní pohodou ...
Naučte se vypínat svou mysl a oddávat se všudypřítomné kráse

Naučte se vypínat svou mysl a oddávat se všudypřítomné kráse

Dívka se dotýká bílých květů bohatě rozkvetlého stromu
Tok času  je velmi rozšířenou  iluzí - je totiž stále - přítomnost

Tok času je velmi rozšířenou iluzí - je totiž stále - přítomnost

Kamenné kolo času jímž právě protéká mořský příliv

Možná i vám problesklo hlavou - Jednou budu také v pohodě

Přesvědčujeme sami sebe, že život bude lepší, jakmile se oženíme nebo vdáme, až budeme mít první dítě, potom další. Pak jsme otrávení, protože naše děti nejsou dost staré, a těšíme se, že všechno bude fajn, až budou o něco starší. Pak jsme zničení, když dorostou do puberty a my se s nimi musíme zabývat. Až jim bude přes dvacet, budeme určitě šťastnější... Říkáme si, že budeme spokojenější, až se náš manžel či manželka srovná, až budeme mít hezčí auto, až odjedeme na dovolenou, až konečně odejdeme do penze ...
Kreslený strom

Kreslený strom

Eckhart Tolle a přítomný okamžik

Americká moderátorka, Oprah Winfrey, údajně současná nejvlivnější žena naší planety, se rozhodla udělat něco, co nikdy předtím ve své světoznámé televizní show neudělala – desetitýdenní sérii živých online seminářů živě, přímo s Eckhartem. Ohlasy na její Show byly přímo neskutečné.
Celá řada nejpřednějších jmen osobního rozvoje se shoduje - vzkaz Eckharta Tolleho může skutečně změnit podobu naší planety.
Síla přítomného okamžiku je doména mnoha nejslavnějších sportovců, celebrit, koneckonců i všech prapůvodních náboženských tradic. Eckhart Tolle jí však dal pochopitelnou, jasnou a pro moderního člověka přijatelnou formu. Není divu, že miliony lidí po celém světě nyní objevují čirou lásku, radost a klid v přítomném okamžiku, hluboko za mentálním hlukem upovídané mysli.
Naučili se, jak svoji mysl vypnout na požádání a oddat se tak bezprostřední všudypřítomné kráse. My všichni se to můžeme naučit také. Kdy? Kde?
Tady a teď… Tyto stránky jsou jedny z mnoha, které vznikají po celém světě a které na toto jedinečné Tolleho učení o přítomnosti jednoduše a přímo - "ukazují" ...
Prý se naprosto vše odehrává v přítomném okamžiku ... Vážně?

Prý se naprosto vše odehrává v přítomném okamžiku ... Vážně?

Dva papoušci Lori mnohabarevní sedí vedle sebe na větvi
Ano - právě tento okamžik je opravdu vše, co máme ...

Ano - právě tento okamžik je opravdu vše, co máme ...

Malá žabka Listovnice nádherná červenooká žije v pralesích Jižní Ameriky

Proto přestańte čekat - na cokoli

- třeba na to, až skončí škola, až dojdete domů, až shodíte pět kilo, až naberete pět kilo, až začnete pracovat, až se vezmete, až bude pátek večer nebo neděle ráno. Přestaňte čekat na nové auto, na splacení hypotéky, na jaro, na léto, na podzim, na zimu, na prvního či patnáctého v měsíci, až budou hrát vaši písničku v rádiu, až zemřete, až se znovu narodíte… než se rozhodnete být šťastni. Štěstí je už ta - cesta sama, ne její cíl. Není lepší příležitost být šťastný než … právě TEĎ!
Žijte proto v přítomnosti a užívejte si již právě tento - jedinečný okamžik.
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one