aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)
Malované slunce

Malované slunce

Pohoda a přítomnost - dva různé pojmy?

Pokusím se vám ukázat souvislosti, nad kterými jste možná dosud nepřemýšleli. Díky tomuto hlubšímu pohledu na fungování naší mysli, to bude pro vás zpočátku možná zcela nové.
Věřím však, že i vy můžete mezi řádky osvíceného autora knihy MPO, objevit to co já ...
"Pozorujte svou mysl - uvědomujte si své myšlenky, emoce a reakce na různé situace. Uvědomujte si své reakce aspoň tak, jak si uvědomujete situaci, která je způsobuje. Všimněte si toho, jak často přemýšlíte o minulosti nebo o budoucnosti. Neposuzujte a neanalyzujte, co pozorujete. Sledujte své myšlenky, pocity a reakce. Nedělejte z toho osobní problém. Brzy začnete vnímat něco mnohem silnějšího než cokoli, co pozorujete: mlčenlivé, objektivní vědomí za myšlenkami vaší mysli."
Toto je úryvek z knihy MPO, kterou najdete v hlavním Menu, rubriky Kniha (díly A až E). Právě zde můžete čerpat z probuzeného vědomí mistra Eckarta Tolleho, snad největšího duchovního učitele současnosti.
Možná se pak i vy "probudíte" a přestanete se alespoň na okamžik ztrácet jen ve svých myšlenkách. Je také možné, že pak začnete vnímat sami sebe více jako čisté vědomí, přítomné za všemi vašemi myšlenkami ...
Do vašeho života tak vstoupí síla přítomného okamžiku, láska, radost, vnitřní klid a do té doby nepoznaná pohoda.
21.01.2008 17:13:59
janbuka
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one