aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)

Co mají společné pohoda a přítomný okamžik?

Pojďme společně prozkoumat právě tento přítomný okamžik. Nechme jen na malou chvíli utichnout naší neposednou mysl, nechme stranou všechny myšlenky, názory, veškeré představy o nás, o světě ... , pro tuto malou chvíli na ničem nezáleží, jako byste se právě ocitli tam, kde jste, nikdy předtím jste tu nebyli ... nemáte tedy žádnou minulost, budoucnost ještě nenastala, je pouze tento jediný okamžik, toto - nyní ... dopřejte si chvilku na tento neobyčejný prožitek ... Máte to...?
A pokud nyní zaměříte svou pozornost na prožitky, pocity, vjemy právě tohoto okamžiku, toho co vám zde a nyní zbylo, začnete pomalu registrovat něco nového, ve světě proměnlivých forem je tu něco, co je jediné neměnné - je to vaše vědomí, které právě zažívá samo sebe - prožíváte neobyčejně hluboký vnitřní klid ... to je vaše pravé já - vítejte ...
To největší, co si asi všichni v životě přejeme je prožívat právě tento trvalý, opravdový klid, pohodu. Pak je totiž jedno, s kým žijete a kde, kolik máte zrovna peněz, nebo kde a zda vůbec pracujete. Pohoda a harmonie jsou zřejmě ty největší hodnoty, které do svého života můžeme dostat.

Máte pocit, že vám k takovému životu ještě cosi chybí?

Poslední dobou je po celém světě stále více lidí, kteří se necítí i přes relativní dostatek všeho, ve svém životě spokojeni. Možná mezi ně patříte i vy.
Na těchto stránkách obrátíme pozornost tentokrát na prožitek tohoto přítomného okamžiku.
Odhalí se vám především zážitek nečekaného poznání, kdo vlastně (doopravdy) jste. Pojďme tedy objevovat to naše pravé já, dočasně skryté za iluzemi našich vlastních představ o sobě a světě ve kterém žijeme.
Jsou lidé, kteří jdou stejnou cestou. A právě tito lidé mívají náhle přímou osvobozující zkušenost toho, že nejsou jen jakousi ohraničenou individualitou.
Tak nejen o tom všem jsou tyto stránky, stránky o opravdovém, pohodovém životě v přítomném okamžiku.
Autor stránek
31.03.2011 02:39:22
janbuka
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one