aneb Tajemství přítomného okamžiku         (Web je optimalizován pro prohlížeč Opera, Chrome)
Majský kalendář, obsahující 5 kruhových úrovní, duchovních dimenzí  (1D až 5D)

Majský kalendář, obsahující 5 kruhových úrovní, duchovních dimenzí (1D až 5D)

Výklad Majského kalendáře a roku 2012

Výkladů Majského kalendáře bylo lidstvu nabídnuto mnoho. Díky astrologickým výpočtům je nám dokonce známo datum 21.12.2012. kterým kalendář končí. Množí se tak spekulace o možném konci světa Mezi lidmi se již pomalu šíří panika a strach.
Sami potomci Majů se těmto dohadům usmívají a tvrdí, že lidé nepochopili podstatu, kterou kalendář sděluje. Jde tu především o jakousi transformaci vědomí. Podle zdrojů se tvrdí, že v rámci transformace bychom se měli dožít toho, že díky zvyšujícím se vibracím se lidstvo, či dokonce celá Země, přesune z pomyslného rozměru 3D do rozměru 5D.
Jak se tedy dostat přes ono 4D? Existuje k němu klíč: Úroveň vašeho vědomí v přítomnosti. Prozatím jen málo lidí je schopno udržet své vědomí alespoň na chvíli čistě v přítomném okamžiku. Stále se v myšlenkách zabýváme minulostí nebo budoucností. Kdy naposledy jste byli skutečně v přítomnosti? Pouze teď a tady a radovali se z toho, co se děje právě nyní, v tomto okamžiku? Pokud přítomný okamžik budeme schopni zachytit, budeme-li schopni sami sebe si plně uvědomit teď a tady, je možné pak i své vědomí přesunout kamkoli si budeme přát. Přesunout vědomí není nic těžkého. Však jej stále přesouváme do minulosti nebo budoucnosti! Vědomě zde, jsme jen málokdy.
Co se tedy stane v roce 2012? Stane se to, co nikdo nečeká: Nestane se totiž vůbec nic. Lidé si začnou všímat světla, až když je pohltí tma. To je přirozená lidská vlastnost. Ona tma je jim dávána proto, aby měli motivaci a důvod přesunout se tam, kde již díky své úrovni vědomí být mohou. Stačí jen si to uvědomit a použít klíč. Přítomný okamžik. Tvé vnímání přítomnosti tady a teď rozhoduje, kde jsi doma. Jen na tobě je, kam své vědomí umístíš.
zdroj: www.tetakaterina.cz
Vzpomínky na minulost - jen pouhý sen v přítomnosti?

Vzpomínky na minulost - jen pouhý sen v přítomnosti?

Stará žena si prohlíží fotografie z dob svého mládí

Ignorujte čas

chcete-li přestat působit bolest sobě a druhým lidem, alespoň do té míry, aby vám to nebránilo v každodenním životě. Jak můžete ignorovat čas? Uvědomte si, že neexistuje nic než přítomný okamžik. Proto jej neodmítejte. Soustřeďte se na něj. Žijte v přítomném okamžiku a do minulosti se vracejte, jen když musíte řešit praktické problémy života. Co by mohlo být nesmyslnější než odmítat něco, co je? Co by mohlo být nesmyslnější než bránit se životu, který existuje pouze v přítomnosti? Vzdejte se tomu, co je. Přijměte život - a uvidíte, jak vám začne pomáhat, místo aby vám škodil.
Rotace Země se zpomaluje - je čas korigovat ručičky hodin

Rotace Země se zpomaluje - je čas korigovat ručičky hodin

Staré stopky v dlani ruky

Přesný čas si řídíme podle atomových cesiových hodin

 
Ovládněte svůj čas - najeďte na hodiny s myší a klikněte

Zbavte se iluze času


Čas a mysl jsou neoddělitelné. Odstraňte z mysli čas a okamžitě se zastaví - pokud jej nebudete chtít použít.

Jsme-li ztotožněni se svou myslí, jsme uvězněni v čase. Máme neodolatelné nutkání žít ve vzpomínkách a očekávání. Z toho důvodu se zabýváme výhradně minulostí a budoucností a nevnímáme přítomný okamžik. Toto nutkání vzniká, protože nám minulost dává totožnost a budoucnost nám slibuje spásu. Nicméně minulost i budoucnost jsou pouhé iluze.
Eckhart Tolle

Čas je iluze, která se dokola vynořuje z naší mysli

Čas

není cenný, protože je to iluze.Cenný je pouze přítomný okamžik. Čím víc se soustředíte na minulost a budoucnost, tím méně si uvědomujete přítomnost, která je tím nejcennějším, co máme. Především proto, že je to jediný existující okamžik. Nic jiného neexistuje..
Čas totiž existuje jen v naší mysli. Když ze svého vnímání odstraníte čas, odstraníte s ním i ego. To je pravým smyslem všech duchovních cvičení.
Eckhart Tolle

Sedm různých časů - jedna přítomnostJe jedno ve které části naší krásné planety se právě nacházíte. At´ jste kdekoli, v Londýně či Tokiu ... at´ ukazují vaše hodinky jakýkoli čas, vždy se jedná o tentýž okamžik, přítomný okamžik, který je platný v celém širém vesmíru. Na vašich hodinkách je pouze číselný údaj, který zobrazuje polohu natočení Země kolem své osy.
Vážení a milí návštěvníci, tyto stránky jsou živé a v nepřetržité výstavbě. Rubriky se doplňují, pravidelně a průběžně aktualizují. Moc rád se tu s vámi dělím o tajemství pohodového života v tomto přítomném okamžiku. A pokud jste i vy při sledování videa nebo četbě knihy, příspěvků, poslechu meditační hudby, či jen prohlídce autentických fotografií, zaznamenali hluboký vnitřní klid, objevili svůj nový životní prostor, stránky splnily svůj účel ... Právě jste zřejmě prošli jednou z mnoha bran tohoto světa pomíjivých forem. Nahlédli jste do světa neprojeveného čistého vědomí. Touto branou může být také ticho, stav bez myšlení, ale především -
 

tento přítomný okamžik

 
 
just for you and this moment - made by jan buka © 2008
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one